Nişan Davetiyesi

NİŞAN DAVETİYELERİ NE ZAMAN YOLLANIR?

Eskiden bu zamana kadar gelen ve hala geçerliliğini koruyan bir dizi kural ve gelenek vardır. Her ne kadar eski dense de bu geleneklerden birçok insan vazgeçememektedir. Düğün davetiyeleri nde de bu tarz gelenekler mevcuttur. Düğün sahibi kendi eli ile davetlilere vermesi gerekmektedir. Günümüzde şartların değişimi, zaman darlığı, birçok hazırlıkların bile çoğu zaman yetişemediği bu günlerde elden değil daha çok posta veya kargo yolu ile iletilmektedir.  Burada dikkat edilmesi gereken hususlardan biri zamanlamanın doğru olmasıdır. Erken gönderilir ise unutulma geç gönderildiğinde de başka programlar yapılabilme ihtimali ile düğüne katılamama ihtimali ortaya çıkmaktadır. Bu neden ile belki en iyi takvim düğün tarihinden altı hafta öncesidir. Böylelikle davetlilere geri dönüş imkanı da bulunabilmekte ve daha sağlıklı bir davetli listesi hazırlanabilmektedir. Kış veya bahar aylarında evlenenler de büyük sıkıntı olmasa da yaz aylarında düğün sayılarının fazla olmasından kaynaklı daha çok dikkat edilmesi gerekmektedir.

Düzenlenen özel geceler veya etkinlikler ile ilgili insanlara duyurmak ve davetlileri çağırmak için davetiye gönderilmektedir. Bin bir emek ve zahmet ile detaylı şekilde düşünülüp, etkinliğin içeriğine göre seçimler yapılmaktadır. Balo, akşam yemeği, konferans, açılış, tanıtım gibi nedenler ile yapılmaktadır. Kağıt üzerine mutlaka etkinliğin düzenlendiği yer, başlama saati ve kaç kişilik olduğu gibi bilgilerin verilmesi gerekmektedir. Teknolojinin gelişmesi insanoğluna birçok katkı sağlamış olsa da bazı konularda daha soyut, mesafeli ve soğuk davranılmasına da neden olmaktadır. Sosyal medyanın ve internetin aktif kullanılması ile etkinlik çoğu zaman sanal ortam vasıtası ile iletilmektedir.

Renk, yazı tipi, yazı boyutu ve farklı yazılar ile yazılan davetiye sözleri de günümüzde yoğunlukla ilgi görmektedir. Bu sözlerin de bu çoğalması ve renkli hale gelmesinde internetin de büyük katkısı göz ardı edilememektedir. DavetiyeShop.com web sitesinden her modeli bulabilirsiniz istediğiniz ürünleri arayın yardımcı olsunlar 1000 Adet Davetiye 80 TL Kampanyasından hemen faydalanın derim.

Sitemizi mutlaka ziyaret edin

www.davetiyeshop.com

Telefon: 0216 597 12 92

Whatsapp: 0535 523 11 05