Nikah Davetiyesi

NİKAH DAVETİYE VE SÖZLERİ

Hayatımız o kadar çeşitli eşyalar ile dolu ki. Zaman geçtikçe teknoloji yardımı ile de bir çok yeni tasarımlar, ürünler ortaya çıkmakta insan hayatı her yeni güne uyanırken yeni şeyler keşfetmektedir. İnsan ilişkileri, yaşanılan ortam farklılaşmış bu değişiklikler davetiye sözleri ne de yansımıştır. Geçmişten günümüze kadar uzanan bu sektör zamana ve teknolojiye ayak uydurmakta birçok seçenekler ile karşımıza çıkmaktadır. Klasik yazımlar gibi daha ilginç ve kişiye özel yazılar da mevcuttur. Sosyal medyanın da artması ile özlü sözler, özdeyişler, edebiyat türlerinden olan hiciv ve taşlama yolu ile yazılan sözler de bulunmaktadır.

Her insanın özel bir günü olmakta veya özel bir gezi, etkinlik, konser, kına, söz, nişan gibi organizasyonlar için davetiye basımı yapılmaktadır. Bireyler haricinde resmi veya özel kuruluşlar da düzenledikleri bir etkinlik için bu yolu kullanmaktadır. Etkinliğin içeriği ile yapılan basımın birbiri ile örtüşmesi gerekmektedir. Bu neden ile bu işleri yapan organizasyon firmaları ile çalışmak daha akılcı bir yol diye düşünülmektedir. Davetli listesi hazırlanarak öncelikle işe başlanmakta ve matbaa da basıldıktan sonra zarfın üzerine muhatabın adı ve soyadı yada ailesine hitap şeklinde yazılıp kargoya verilmektedir. Hitap şekli de hem düzenlenen etkinliğe hem muhatabın sosyal statüsüne hem de yollanan işletmeye bağlı olarak değişmektedir. İnsanın her yaptığı sonuçta bir mesaj niteliği taşımaktadır. Kişilerin yaptığı seçimler de ister istemez yollamak istenen mesajları karşı tarafa yollamaktadır.

Yukarıda bahsettiğim gibi her şey gelişmekte ve ilerlemektedir. Düğün davetiyeleri de bu konuda yol almaktadır. Gelin ve damadın isteklerine göre şekillenebilmekte klasik seçimlerden çok uzak hatta daha da kişiselleştirilmiş örnekler bulunabilmektedir. Renk, yazı tipi, desenli veya düz ve görsel ekleme gibi ek seçenekler de sunulmaktadır. DavetiyeShop.com web sitesinden her modeli bulabilirsiniz istediğiniz ürünleri arayın yardımcı olsunlar 1000 ADET DAVETİYE 80 TL. Kampanyasından hemen faydalanın derim.

www.davetiyeshop.com

Telefon: 0216 597 12 92

Whatsapp: 0535 523 11 05